KURS RADIOOPERATORA SRC
Na pokładzie każdego jachtu morskiego znajdziemy radio VHF, a skoro jest radio to musi być też radiooperator. Może nim być zarówno skipper czyli „kierownik jednostki pływającej” jak i załogant, który pełni funkcję radiooperatora. Dlatego też kurs SRC jest przeznaczony dla każdego kto chciałby poznać system GMDSS oraz móc pełnić ważną i bardzo odpowiedzialną funkcję na pokładzie jednostki pływającej.

Podczas szkolenia będziemy korzystać z prawdziwych radiotelefonów morskich VHF-DSC firmy ICOM czyli takich na jakich potem odbywa się egzamin praktyczny w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Przećwiczymy na nich alarmy distress (MAYDAY) i ich odwoływanie, komunikację z kapitanatem portu oraz z innymi jednostkami. Będziemy nadawać komunikaty PAN PAN oraz odbierać prognozę pogody (komunikaty SECURITE). Poznamy obsługę takich urządzeń jak NAVTEX, EPIRB i SART.

Nasz kurs przygotowuje do egzaminu państwowego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Każdy z naszych kursantów otrzyma skrypt szkoleniowy zawierający materiał niezbędny do przygotowania się do egzaminu, który składa się z części praktycznej (obsługa urządzeń) oraz części teoretycznej (test). Po zdanym egzaminie nasi kursanci otrzymają ważne bezterminowo i honorowane na całym świecie świadectwo SRC.

Informacje szczegółowe:

Miejsce szkolenia: Warszawa, Gdańsk, Wilkasy lub Wrocław (na zamówienie istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w dowolnym miejscu)

Cena: 450 zł

Materiały szkoleniowe w cenie.

Cena nie zawiera opłaty egzaminacyjnej oraz opłaty za wydanie świadectwa, która wynosi 125 złotych i jest płatna na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Najbliższe terminy kursów:

  • Wrocław 10.02.2024 r.;

  • Warszawa 17.02.2024 r.;

  • Gdańsk 24.02.2024 r.;

  • Wilkasy 2.03.2024 r.;

Zapisy i dodatkowe informacje:

Kpt. Jakub Szymański tel. 503 448 402 lub mail: biuro@borntosail.pl

Kurs-SRC-samo-zdjecie-1